Wiara rodzi się z czytania

Biblioteka apologety<br/>PRZECIW ATEISTOM<br/>52 odpowiedzi na najczęstsze zarzuty ateistówi antyklerykałów<br/>Jan Lewandowski

Biblioteka apologety
PRZECIW ATEISTOM
52 odpowiedzi na najczęstsze zarzuty ateistówi antyklerykałów
Jan Lewandowski

 

Przeciw ateistom to pierwsze w Polsce kompendium, które przekrojowo i zarazem zwięźle odpowiada na rzekomo naukowe zarzuty neoateistów wobec chrześcijaństwa. Niniejszy poradnik apologetyczny stanowi swoistą nowość, starając się wypełniać dotychczasową lukę na rodzimym rynku wydawniczym. Książka wyposaża czytelnika również w broń przeciw najczęściej spotykanym zarzutom antyklerykalnym, odnoszącym się na przykład do zagadnienia Inkwizycji kościelnej. Jest to niezbędna pozycja w biblioteczce każdego świadomego chrześcijanina, który nie godzi się na to, aby jego wiara była ośmieszana i sprowadzana do zabobonu przez rzekomo „oświeconych" wyznawców samego rozumu.

AUTOR:
Jan Lewandowski jest absolwentem UKSW, magistrem religiologii i licencjatem kanonicznym (2002). Angażuje się w dialog międzyreligijny, jak również w dialog i polemiki z sektami oraz niewierzącymi. Od 1997 roku publikował artykuły na łamach czasopism katolickich, między innymi w „Effatha - otwórz się!" czy „Sektach i Faktach", w których poruszał te zagadnienia. Głównym obszarem jego zainteresowań jest szeroko pojęta apologetyka chrześcijańska, w której wciąż planuje się rozwijać.

Stron: 127
Oprawa: twarda
Format: 125×176 - B6
ISBN: 978-83-65600-29-5